Stalowy Design » Blog » Jak urządzić salon w stylu loftowym
Sticky Post

Jak urządzić salon w stylu loftowym

19 września, 2022

Jak urządzić salon w stylu loftowym?

Styl loftowy niezmiennie zachwyca oryginalnymi rozwiązaniami oraz surowym urokiem. Wspaniałe wrażenie robi zastosowany zwłaszcza w salonie, czyli sporej przestrzeni, która daje wiele możliwości aranżacyjnych. Właśnie dlatego podpowiadamy, jak urządzić dzienny pokój w stylu loftowym!

Co wyróżnia styl loftowy?

Zaczniemy od krótkiego przybliżenia cech tego szczególnego stylu. Otóż wywodzi się on z pofabrycznych wnętrz, które do swoich potrzeb zaadaptowali amerykańscy artyści w latach 60. XX wieku. Stąd tak ważna w takich aranżacjach przestrzeń. Kolejne ważne cechy to surowość – jasne ściany w jednolitych kolorach oraz elementy z czerwonych cegieł, betonu czy żywicy. Świetnie spisują się tu także postarzane deski czy metalowe elementy. Salon w stylu loftowym nie potrzebuje zbędnych bibelotów. Grafiki czy plakaty na ścianach (w niewielkiej ilości) w pełni wystarczą. 

Jak wybrać meble loftowe do salonu? 

Serce każdego salonu to bez wątpienia kanapa z dopasowanym stolikiem kawowym. Jak ma wyglądać w tym przypadku? Tutaj pożądane są proste linie i oszczędna forma bez zbędnych pikowań. Należy postawić na jednolitą kolorystykę utrzymaną w odcieniach szarości, beżu, ewentualnie zieleni lub ciemnej czerwieni. Właściwy wybór to kanapa na metalowych nóżkach. Dotyczy to również stolików. Stalowa podstawa to strzał w dziesiątkę. Blat powinien być wykonany z naturalnego drewna, które z czasem nabierze indywidualnych cech. Ciekawe opcje – choćby modele w kształcie sześcianów – dostępne są w naszym sklepie.

Salon w stylu loft ze starannie dobranymi meblami

Pokój dzienny w stylu loftowym zapewne nie obędzie się bez regałów na książki. W tym wypadku bez wątpienia sprawdzą się wysokie modele wykonane ze stali, ewentualnie z niewielkimi drewnianymi akcentami. Polecana barwa to zdecydowanie czerń w matowym wydaniu. Inne meble do industrialnego salonu? W pomieszczeniach pełniących również funkcję jadalni musi znaleźć się stół z krzesłami. Obszerne, drewniane, ewentualnie szklane blaty na mocnej podporze w postaci metalowych nóg wraz z krzesłami w podobnym charakterze na pewno właściwie wzbogacą aranżację. 

Salon w stylu loft często z powodzeniem pełni funkcję biura – oczywiście w tym wypadku biurko musi pasować do reszty wystroju.

Nie tylko meble do industrialnego salonu!

Wyjaśniliśmy już, jakie meble loftowe do salonu najlepiej nabyć. To podstawa, której nie należy zignorować! Dodatkowo warto pamiętać, że wnętrza industrialne wymagają właściwego oświetlenia. Kluczowe znaczenie ma oczywiście światło dzienne. Dostępu do światła nie powinny ograniczać zasłony. Ponadto należy postawić na lampy, które doświetlą poszczególne strefy w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o to, jak mają wyglądać, polecamy szukać inspiracji w przemysłowych lampach vintage. Widoczne żarówki, brak dekoracyjnych elementów, długie kable czy metalowe konstrukcje na pewno zdadzą egzamin.

Modne, starannie wykonane meble do industrialnego salonu znalazły się w naszym sklepie. Zapraszamy do sprawdzenia industrialnych propozycji.